Ми працюємо. Знижено ціну на весь асортимент продукції. Знижки

Встановлення сонячних батарей потребує дотримання певних правил. Якщо виконувати всі необхідні рекомендації, то ви не тільки отримуватимете максимальну кількість енергії, але й зможете продовжити термін служби робочої системи. Одним із важливих факторів є кут нахилу. Який має бути напрямок панелей і чи є суворі вимоги до кута нахилу? Це питання необхідно вивчити до початку встановлення та підключення сонячної системи.

Правила встановлення сонячних батарей

Сонячна батарея складається з багатьох елементів, які вкриті фотоплівкою. Суть такої фотоелектричної панелі полягає в тому, що енергія сонячного світла перетворюється на струм. Причому цей струм ще потрібно перетворити на змінний, яким ми користуємося в побутових умовах, з напругою 220В. Таким чином, чим потужніша сонячна енергія, чим пряміше промені потрапляють на встановлену сонячну систему (батареї), тим більше струму ми отримуємо.

Щоб отримати максимальну кількість змінного струму від сонячної панелі, потрібно дотримуватися ряду правил:

  • Дотримуватися оптимального кута нахилу в різні пори року. Тут слід дотримуватись географічної широти регіону.
  • На сонячний модуль має падати найбільша кількість світла, при цьому слід стежити, щоб він не був у затемненні від інших об’єктів, будівель, дерев.
  • Площина з батареями орієнтувати строго перпендикулярно до сонячних променів.
  • Надійно фіксувати конструкції на даху будинку з огляду на можливі погодні умови – сильний вітер, сніг, який може посилити навантаження.

Якщо з монтажем сонячних панелей ситуація більш менш ясна, то з розрахунком оптимального кута нахилу можу виникнути складності, особливо у людей, які вперше стикаються з подібним завданням. Тим більше, що кут нахилу променів сонця змінюється як протягом дня, так і в різні пори року. Сьогодні на ринку є сонячні батареї, які обертаються і відповідно автоматично змінюють нахил, щоб зібрати максимальну кількість сонячного світла. Але такий варіант дуже дорогий. Тому питання, під яким кутом повинні бути панелі для отримання максимуму енергії, залишається актуальним.

На що впливає кут нахилу батареї

Про принципи та важливість правильного розміщення сонячних батарей, а також про вугілля нахилу ми вже сказали. Але на що може вплинути неправильне встановлення панелі та її кути в різні пори року по відношенню до сонячних променів? По-перше, що найголовніше, неправильний нахил панелі і невелике влучення світла дасть погану продуктивність струму, в результаті чого ви не зможете покрити всі свої електричні потреби, навіть якщо придбали потужну батарею або відразу кілька. По-друге, знижується ККД самого пристрою, тобто менший ефект у порівнянні з панелями, які працюють на повну.

При правильному вугіллі установки модуля в зимовий період підвищується природне очищення снігу на даху.

Якщо докладніше, то перпендикулярне розміщення панелі дозволяє уникнути скупчення снігу на 99%. А при зниженні кутів нахилу з 53 до 14 градусів ви зможете помітити очевидну різницю, де сніг залишається на панелях, а де самостійно очищається. Тобто, якщо оптимально до сонячного світла розміщувати панелі і постійно дотримуватися кута нахилу, можна отримати підвищення вироблення енергії до 6%. Але, як показує практика, багато власників сонячних станцій все одно займаються самостійним очищенням снігу після його випадання.

Оптимальний кут нахилу

Положення сонця в літній та зимовий період відрізняється, тому фахівці радять у теплий час встановлювати панелі під кутом 90 градусів для перпендикулярного влучення світла, а в холодний період – під нахилом. Але якщо у вас немає можливості змінювати положення сонячних панелей, слід визначитися з середнім кутом нахилу. Для правильного кута встановлення сонячних панелей пропонуємо вибрати кріплення для сонячних панелей із каталогу на нашому сайті.

Влітку

Нижче представлена ​​таблиця, де відображено оптимальні значення кута нахилу для кожного з місяців у теплий період.

МісяцьКут нахилу, градуси
Квітень45
Травень18
Червень18
Липень18
Серпень27
Вересень53

Звичайно, дуже складно щомісяця самостійно займатися зміною кута нахилу сонячної панелі, але на основі періодичних дослідів фахівці зафіксували, що якщо на всі ці теплі місяці встановити батарею в нахилі 27 градусів, то вона віддаватиме найбільшу сумарну продуктивність, ніж під іншими кутами. Це правило діє, якщо всі 6 місяців панель буде нерухома.

Кут нахилу сонячних батарей

Взимку

Для зими також встановлені свої показники, які є оптимальними для розміщення модулів у нахилі. Дані представлені у таблиці.

МісяцьКут нахилу, градуси
Жовтень53
Листопад90
Грудень90
Січень90
Лютий53
Березень53

Якщо ви встановите панель з похибкою в 5-10% або сонячні промені змінюватимуть свою траєкторію із зазначеним значенням відхилення, це особливо не позначиться на загальній продуктивності та виробленні енергії.

Згідно з дослідженнями, у зимовий період оптимальною величиною став кут 53 градуси. Якщо встановити панель під таким нахилом на весь зимовий період, то батарея вироблятиме найбільшу сумарну енергію, знову ж таки, якщо регулярно відбувається очищення снігу (при сильних опадів) і немає можливості щомісяця змінювати кут нахилу. Інтенсивність та загальна ефективність також залежать від значення сонячної радіації, висоти сонця та як швидко тане сніг із панелей.

Фіксований кут нахилу протягом року

Тепер залишилося визначитися з кутом нахилу, якщо у вас немає можливості змінювати його кожен місяць, і ви хочете встановити сонячні панелі на весь рік.

МісяцьКут нахилу, градуси
Жовтень53
Листопад90
Грудень90
Січень90
Лютий53
Березень53

Тут оптимальним значенням став кут нахилу 53 градуси, у якому було зафіксовано найвищі показники генерації енергії. Але, звісно, ​​кут нахилу панелей необхідно міняти хоча б двічі на рік. Орієнтовними датами вважаються дні весняного та осіннього рівнодення. При цьому, навіть якщо ви дотримуватиметеся всіх правил розміщення панелей, потрібно розуміти, що залишається невеликий відсоток похибки з розрахунку на погодні умови, місцеві особливості, а також часткове затемнення модулів, що не завжди можливо проконтролювати.

Щоб позбавити себе таких складнощів, найкраще забезпечити сонячні батареї трекером. Він автоматично з дотриманням всіх вимог (широти, регіону, місяця) регулювати кут нахилу. З його допомогою досягається максимальна потужність, якої не можна досягти при самостійній зміні положення панелей. Однак слід пам’ятати про високу вартість таких установок, яка буде виправдана лише для великих об’єктів.