Автономні інвертори є пристроями, що виконують перетворення постійного струму на змінний з незмінною, регульованою частотою. Вони функціонують відносно автономним (окремо від мережі) навантаженням.
Цей прилад забезпечує функціонування сонячних енергосистем. Агрегати доцільно використовувати, коли відсутнє живлення від мережі, оскільки зарядний пристрій для них не передбачено. Вони потрібні під час походів, на машинах, човнах, де є постійна напруга від АКБ і її можна заряджати. Їх застосовують, коли неможливо забезпечити максимальну автономність об’єктів у разі нестабільного електропостачання будинків, котеджів та інше. Таке обладнання дозволяє вирішити завдання забезпечення безперебійного живлення.
Призначення автономного інвертора
Інверторні перетворювачі мають широкий спектр застосування. Їх можна використовувати, якщо потрібно здійснити підключення побутових та комерційних споживачів. Інвертори, що належать до звичайного та гібридного типу, призначаються для резервного електропостачання заміських будинків. Можна використовувати сучасні однофазні прилади у дачних кооперативах, коли відсутнє підключення до центральної мережі.
Затребувані як безперебійне електропостачання комерційних та виробничих об’єктів. Для цього потрібно трифазний інвертор, що має значну потужність. Для цього також буде потрібна електробатарея великої ємності. Також без них неможлива робота на спеціальних транспортних засобах, суднах плавальних (катери, яхти).
Мобільні варіанти таких агрегатів забезпечують роботу медичного, аналітичного обладнання та побутову техніку у комплекті з АКБ. Можна використовувати для підключення до чутливих електронних пристроїв та техніки, що використовується в побуті, що потребують високого пускового струму. Інвертор сонячний поєднується з моно- та полікристалічними модулями. Монтаж приладів забезпечує зручність користування та оберігає побутову техніку від передчасного зносу.
Основні режими роботи
Вночі інвертори зводяться до відключення від мережі. Споживачі електрики користуватимуться енергією, що міститься в електробатареях. Під час їх розрядження відбувається автоматичне підключення до мережі.
З настанням нового дня принцип роботи PV-масиву буде спрямований на вироблення енергії необхідної для споживачів енергії, що є у житловому приміщенні, та підзарядку електробатареї. За рахунок спеціального алгоритму ЗУ інвертора здійснюватиме регулювання струму заряду, щоб забезпечити 100% поглинання енергії, що не використовується, від PV-масиву.
Протягом дня потужність може знижуватись через хмарність. У цьому випадку можливе гібридне електропостачання за рахунок PV-масиву та ECOmulti, який має функцію ДБЖ, що забезпечує високу швидкість перемикання роботи. Споживачі будинку завжди будуть у робочому стані. У крайніх випадках, коли буде брак електроенергії, задіюється алгоритм Grid Assist. Таким чином забезпечується стабільне постачання будинку енергоживленням.
Переваги приладу
Перетворювач характеризується перевагами, що виявляються тривалою та короткочасно максимальною потужністю на виході. Сигнал є формою синусоїда (чиста або модифікована). Перший тип оптимальний для обладнання з підвищеною індуктивністю. У тому числі холодильники, система кондиціювання та електродвигуни. Другий тип призначається для цифрових пристроїв (ТВ, ПК, пульти управління).
Серед незаперечних переваг приладу можна назвати роботу за відсутності мережі. Вони мають здатність нарощувати потужності, коли це потрібно для споживача. Це можливо за рахунок розміщення додаткових приладів, якщо вони дозволяють вільні місця. Прилади за дотримання правил користування можна експлуатувати протягом десятків років, оскільки вони характеризуються надійністю. Їх властива універсальність у застосуванні, оскільки потужність коливається від 100 до 8000 Вт, що дозволяє підібрати необхідний варіант. Для цього потрібно розрахувати загальне навантаження всіх приладів, які є у мережі.
Види інверторів
Заслуженою репутацією користуються автономні інвертори таких типів. Споживачам необхідно звернути увагу на інвертор ABi-Solar SLP 3024 MPPT Plus з пилозахистом. Він інтегрує виконання функцій, пов’язаних з інвертором, контролера заряду, що походить від фотомодулів та зарядного приладу. Його можна застосовувати як джерела безперебійного живлення.
Користувач може на власний розсуд налаштовувати необхідні показники приладу завдяки наявності вбудованого РК дисплея. Прилад характеризується тривалим терміном експлуатації за рахунок захищеності від навантаження та короткого замикання. Після відновлення електропостачання пристрій перезапускається в автоматичному режимі. Цей прилад здатний забезпечити результативність перетворення енергії в межах 93%.
ABi-Solar SLP PWM 4048 має здатність до налаштування меж вхідної напруги та струмів заряду АКБ. Має автоматичний перезапуск після того, як відновлено електропостачання. Можна поєднувати з напругою в промислових мережах та генератором. Забезпечений функціями захисту від навантажень внаслідок замикання, перегріву, холодного запуску.
Критерії вибору
Перед тим, як купити прилад, необхідно володіти інформацією, щоб підібрати його за всіма параметрами. У цьому випадку можна придбати прилад, що дозволяє заощаджувати на електроенергії. Вибір проводиться з таких характеристик, як номінальна потужність постійного струму сонячних панелей, максимальна потужність змінного струму під навантаженням.
Фахівці пояснюють, що для сонячних батарей 5 кВт достатньо буде одного пристрою ідентичної потужності. У разі, коли показник вище, слід провести монтаж кількох інверторів. Пристрої, призначені для сонячних батарей, коштують трохи дорожче. Тому можна купувати агрегати, що мають невеликий запас потужності.
Надалі можна буде збільшувати кількість електроприладів. Особливо фахівці акцентують увагу, що потрібно користуватися каскадною схемою при підключенні. Вона виключить сонячну панель від простою в роботі, якщо якийсь пристрій дасть збої. Варто пам’ятати, що навантаження перетворювача менше 30% впливає зменшення потужності.
Дивитись треба на вартість. Краще не купувати прилад за низькою ціною, інакше якість не відповідатиме заявленим критеріям. Коли побутова техніка чутлива, ідеальним варіантом буде синусоїдальний інвертор. Він забезпечує на виході ідентичну напругу щодо мережі. Подібне обладнання позбавить власників від турбот, пов’язаних з ремонтними роботами внаслідок стрибків напруги.
Покупець повинен наголосити на сумісність з різними типами сонячних панелей. Пристрій повинен використовуватися в різних режимах, що включають автономний та паралельний. Це особливо важливо, якщо ставиться завдання постійної роботи приладу із системами електропостачання. Експерти радять залишити вибір на моделях, що передбачають 10% запас від запланованого споживання. Окремо слід дивитися, щоб були передбачені системи захисту та контролю за їх функціонуванням за допомогою комп’ютера. Обов’язково варто передбачити ступінь захищеності корпусу від пилових частинок та вологості, що ушкоджують прилади.