Ми працюємо. Знижено ціну на весь асортимент продукції. Знижки

Інвертори – це пристрої, які перетворюють постійний струм на змінний. Їх ще називають генераторами із зворотним зв’язком. У системі він виступає як трансформатор. Завдяки пристрої струм можна регулювати. Таким чином, інвертор виконує дві функції:

  1. Перетворення постійної напруги на змінне;
  2. Взаємодія із зовнішньою електромережею.

Принцип роботи

Електричний струм – це потік електронів, які рухаються в одному напрямку (по ланцюжку) один за одним (АА). За цим принципом (суцільна петля електричного ланцюга) працюють прості прилади, наприклад, лазерна указка, ліхтарик, цифровий фотоапарат, машинка на радіокеруванні, сонячна батарея. Але в будинку все обладнання працює зовсім інакше.

З розетки надходить змінний струм (АС). І всі електрони змінюють свій напрямок від 50 до 60 грн. у сік. (умовно діапазон становить 50 – 60 Гц). І це створює проблему, т.к. невідомо куди вирушать електрони наступної секунди.

Коли ви включаєте будь-який прилад, наприклад мікрохвильову піч, між розеткою та піччю у дроті виникає хаотичний «біг» електронів. Вони рухаються вперед і назад, таким чином, створюють електричний ланцюг та мікрохвильова піч працює. Але замість того, щоб стабільно циркулювати по колу, вони тупцюють на місці. Але це енергія створює велику потужність.

Інвертори дозволяють створювати електроенергію, що хаотично змінюється. При цьому йому все одно, який струм подається в мережі. Він може бути як синусоїдальним, так і імпульсним.

Для прикладу можна взяти джерело безперебійного живлення, яке використовується для комп’ютерів. Зважаючи на всю непередбачуваність руху потоку електронів, напруга в мережі може падати. Інвертор може запитати окремий акумулятор і користувач встигне зберегти всі дані на комп’ютері.

Для промислових зон встановлюють потужніші генератори. У цьому випадку зарядні пристрої накопичують достатню кількість енергії, щоб задати всі прилади. Але як тільки напруга стабілізується, інвертор переключить потік енергії безпосередньо до приладів.

При покупці нового обладнання уважно читайте, який тип електроенергії надає перевагу пристрою.

При покупці інвертора слід звертати увагу на такі деталі, як:

  • високий рівень ККД;
  • якість товару;
  • компактність;
  • вага.

Незважаючи на те, що прилад є як би каталізатором між розеткою та обладнанням, його функціональність можна покращити шляхом встановлення додаткових пристроїв:

  • напівпровідникових ключів;
  • магнітопроводів;
  • електронних мікроконтролерів;
  • резонансних мікроконтролерів.

Де використовуються сонячні батареї

Сонячна енергія вважається одним із найдешевших варіантів подачі харчування. Для цього не потрібно підключатись до загальної системи, платити комунальникам за послуги. Батарея бере енергію від сонця і перетворює її на електрику.

Недарма багато власників приватних будинків використовують її, щоб постачати електрику свої заміські будинки. А промислові організації відмовляються від теплових та атомних електростанцій.

Сонячну енергію використовують у багатьох галузях:

  • приватні та заміські будинки;
  • сонячні електростанції;
  • автономні підприємства;
  • промислові теплиці;
  • рибоводні галузі та багато іншого.

Але він має свої мінуси:

  1. Напруга, що виробляється від сонячних батарей, постійна, тому його не вистачає, щоб включати обладнання, що вимагають 220 або 380 В.
  2. Вночі батареї не виробляють електрику, т.к. сонце ховається за обрієм.

Що таке сонячний інвертор

Для того щоб потужностей вистачало для живлення всіх вузлів і був розроблений каталізатор для сонячних батарей.

Як відомо, сонячна батарея виробляє тільки постійний струм. Тому енергія, що споживається, значно нижча, ніж у електростанцій. Інвенратор дозволяє перетворювати стабільну сонячну енергію на змінний струм, таким чином, збільшуючи потужність.

Існує кілька різновидів пристроїв. І всі вони відрізняються характером перетворення електроенергії.

Мережеві інвертори

Встановлюються безпосередньо між електричною мережею та сонячною батареєю (220 – 380 В.). Т. е. тут обходяться без акумуляторів. Накопичена енергія безпосередньо живить усі пристрої в будівлі, а зайва електрика йде у зовнішню мережу. Працює пристрій днем, коли є можливість накопичувати електроенергію. Вночі система не діє.

Автономний тип

Використовується для того, щоб накопичувати зібрану електроенергію та забезпечувати електрикою велику кількість вузлів. Часто їх встановлюють на сонячних електростанціях чи приватних будинках. Діляться на синусоїдальні та квазі-синусоїдальні.

Синусоїдальні інвертори краще за технічними характеристиками, але у них є невеликий мінус – це габарити, вага та вартість обладнання.

Гібридний аналог

Гібридні моделі являють собою досить вдалу композицію. Вони поєднують у собі принципи роботи мережевих та автономних пристроїв. Тобто, при стабільній подачі електрики струм 12 – 24 Ст перетворюється на змінний струм вищого порядку (220-380 Ст).

Ця модель є складнішою конструкцією, т.к. при подачі електрики вся енергія прямує від сонячної батареї прямо в мережу, а залишок накопичується в акумуляторах. І ціна відповідна.

Тобто, вдень весь будинок харчуватиметься від сонця, а вночі працюватиме від акумуляторів.

Особливості гібридних моделей

Гібридні варіанти випускаються різними компаніями, мають принцип роботи. Але є деякі відмінності, про які слід згадати:

  • Акумуляторні батареї можуть підмішувати накопичену енергію у загальну мережу, щоб посилити напругу.
  • Пристрій посилює мережеву потужність загального кола.
  • До приладу можна приєднати фотоелектричний інвертор на виході.
  • Залежно від напруги акумулятора на виході є можливість контролювати частоту струму.
  • Автоматичне перемикання пристрою від акумулятора до спільної мережі.

Плюси і мінуси

Інвертори належать до високотехнологічних приладів. Вони мають свої переваги та недоліки.

Плюси:

  • є моделі, що працюють в автономному режимі;
  • кожен пристрій підходить для своєї системи, є можливість вибирати;
  • напруга перетворюється як у лінійну (220 В), так і у фазну (380 В.);
  • безшумність під час роботи приладу;
  • йому не потрібно зводити окрему споруду, встановлюється у місці;
  • екологічно безпечний.

Мінуси:

  • загальну електричну мережу доведеться тягнути окремо;
  • в автономних моделях при повному розрядженні батареї відбувається відключення світла;
  • якщо в інверторі ламається один із блоків, доводиться міняти його повністю.

Особливості вибору моделі

При виборі обладнання слід брати до уваги такі елементи.

Споживана потужність. Цей параметр залежить від того, скільки приладів підключатиметься до однієї системи. Тобто, якщо одноповерховий будинок відповідно потужність буде менше, але якщо це триповерховий котедж або виробниче підприємство, навантаження відповідно збільшується. Максимальний параметр визначає, як довго пристрій буде перетворювати електроенергію на струм.

Види вихідного сигналу (синусоїда або квазі-синусоїда). Квазі-синусоїдний сигнал створюють дешеві прилади. Тож у них можуть виникнути проблеми. До них відносяться обігрівальні казани, водяні насоси, комп’ютери і т.д.

Напруга (враховується вхід та вихід). Цей параметр необхідно враховувати при монтажі сонячної батареї, яка виробляє струм 12, 24, 48 В. На виході воно має перетворюватися на 220 або 380 В. (залежить від споживаної потужності пристроїв у будинку).

Блокатори стрибків напруги. Захисні елементи, які збережуть пристрій від раптових, стрибків або перезапуску, продовжать термін експлуатації інвентора.

Інші компоненти. Це суто естетичний аспект. Наприклад, наявність дисплея дозволить стежити за різними параметрами напруги.

Як підключити інвертор

Пристрій підключається до сонячної батареї за таким принципом. Він працює в комплексі з іншими пристроями:

  • сонячна панель, що збирає заряд;
  • акумуляторна батарея;
  • контролер заряду, який регулює накопичення заряду та розряджання акумуляторів;
  • проведення;
  • опорна частина.

Підключати пристрій слід залежно від типу вибраного пристрою.

Автономна система

Пристрій з’єднує навантаження та батарею. Деякі види моделей мають додатковий вихід, щоб зарядити акумулятори від міської мережі, у разі поломки обладнання.

Мережеві аналоги

Один кінець кабелю тягнеться безпосередньо до лінії електропередач або міської мережі та безпосередньо до інвертора. А інший кінець живить безпосередньо навантаження у приміщенні.

Гібрид

У цьому випадку пристрій монтують між системами навантаження, акумуляторною батареєю та лінією електропередач одночасно.