Ми працюємо. Знижено ціну на весь асортимент продукції. Знижки

Коли ви вирішили придбати власну сонячну електростанцію, ви спочатку стикаєтеся з вибором сонячних батарей. Вони насамперед мають бути не тільки надійними, а й ефективними. Тільки так можна забезпечити електрикою всі домашні чи промислові потреби. Ефективність кожної окремої сонячної батареї також позначиться на загальній кількості модулів, що дозволить заощадити на витратах і не втратити у продуктивності. Отже, які сонячні панелі вважаються найкращими і на чому має ґрунтуватися вибір?

Показник ефективності сонячних батарей

Коефіцієнт корисної дії (ККД) визначає ефективність кожної окремої сонячної панелі. p align=”justify”> Показник ефективності вимірюється у відсотках, вони відображають, скільки електроенергії ви зможете отримати при стовідсотковому використанні сонячного світла фотоелементами пластини. Якщо більш зрозумілими словами, то ККД – це економічна обґрунтованість роботи сонячних панелей. На сьогоднішній день найвищий відсоток ефективності зафіксований під час роботи монокристалічних кремнієвих пластин – він становить 22% за умови використання якісної сировини.

У показник продуктивності батареї вже включені енергетичні витрати, які будуть спрямовані на роботу акумулятора та перетворення постійного струму на змінний.

Особливістю даного показника є те, що заявлена ​​цифра ефективності виконується лише за дотримання всіх умов, а саме: правильного кута нахилу панелей, їхньої чистої поверхні та наявності сонячного світла. У похмуру погоду коефіцієнт корисної дії може впасти в 5 разів, не кажучи вже про нічний час, коли робота сонячної системи припиняється. Тому фахівці завжди радять купувати на пару панелей більше, щоби перекрити подібні ризики.

Найефективніші модулі

Тепер розглянемо кілька варіантів найефективніших модулів, які показують найвищий відсоток виробітку.

Сонячна багатошарова осередок

Це сонячні панелі, в основі яких закладені гелієві перетворювачі. Вони складаються з декількох шарів різних матеріалів, в основному з кремнію та перовскіту. Якщо бути точніше, то гелієві осередки складаються з чотирьох шарів та лінзи, яка спрямовує сонячне світло, тим самим більшою мірою насичуючи модулі енергією. Але через особливий технологічний процес і застосування унікального елемента в структурі модуля – субстрату германію, вартість панелей досить висока і недоступна широкому колу споживачів.

Незважаючи на дорожнечу сонячних батарей з багатошаровими гелієвими осередками, вони швидко себе окупають через високий показник продуктивності і незабаром стануть досить поширеними не тільки в стінах лабораторій або промислових об’єктів.

Багатошаровість технології дозволяє поглинати сонячне світло лише певної довжини, використовуючи при цьому всю площу поверхні, і як результат акумулюється більше енергії. Унікальність продукції дозволила вченим досягти рекордного значення ефективності сонячної панелі – 46%. Цей показник було підтверджено та зафіксовано японською науковою групою.

Перовскіт

Панелі з перовскіту стрімко увірвалися до рейтингу найкращих батарей для генерації сонячної енергії. Що таке перовскіт? Перовскіт – це узагальнена назва всіх матеріалів, які представлені у кубічній кристалічній формі. Незважаючи на те, що перовскіт не є новинкою у сфері вирощування кристалів, використання їх для виготовлення сонячних осередків почалося лише 10 років тому. І на початку на них не покладали особливих надій, оскільки вчені на основі дослідів встановили ефективність роботи лише 2%. Але згодом їх вирішили вкотре протестувати, оскільки кристали кубічної форми можуть більше генерувати сонячного струму. І після внесення деяких коректив за 8 років корейські вчені зафіксували показник продуктивності на рівні аж 22%. Це стало проривом.

Чому вони стали основним об’єктом на ринку сонячних панелей? Тому що модулі відрізняються більш легким технологічним процесом, а також вони зручніші при використанні, ніж аналогічні кремнієві сонячні батареї. Але на сьогоднішній день модулі з перовскіту не випускаються у промисловій кількості та недоступні широкому колу споживачів. Якщо їхній випуск буде масовим, то вчені прорахували, що ціна одного вата фотоперетворювача перебуватиме в межах 0,10 доларів.

Квантові точки та органічні сонячні осередки

Суть роботи таких панелей ґрунтується на застосуванні наночастинок. Наношар дуже легко наноситься методом розпилення на будь-яку поверхню. У практичному плані його можна розпорошити навіть на прозору плівку, що стане проривом у сфері сонячних модулів. Крім того, завдяки особливим можливостям квантових точок сонячне світло тепер може поглинатися у різних діапазонах спектру. Тобто, регулюючи розмір наночастинок, можна підібрати оптимальний показник фотоперетворювача.

Розробником таких гелієвих сонячних панелей є Американський Університет у Торонто. Вони змогли в лабораторних умовах довести, що панелі на базі кванточасток зможуть виробляти продуктивність на рівні 40% і навіть вище. Однак вони не були протестовані в реальних умовах і поки що знаходяться ще на стадії розробки, тобто їх не можна купити, оскільки випробування ще не закінчені, але щодня ведуться роботи, результатом яких може стати випуск масового виробництва квантових батарей з найбільшим відсотком ефективності серед існуючих конкурентів.

Батареї компанії Solar Window

Solar Window

Розглянемо сонячні батареї від компанії Solar Window. Виробник Solar Window представив світові нову розробку у сфері сонячної системи. Суть технології полягає у виготовленні гелієвих осередків із органічного матеріалу, а провідниками виступають азот, кисень, вуглець, водень у вигляді окремих прозорих шарів. Але це далеко не вся суть відкриття високоефективних панелей, але про них розробники поки що не повідомляють.

Сонячні панелі від компанії Solar Window в результаті свого органічного складу в порівнянні з основними конкурентами, які також займаються виробництвом гелієвих модулів, в 12 разів менше негативно впливають на навколишнє середовище.

Окремо варто сказати про показник ККД. Через революційну технологію застосування «прозорості» панелей вдалося досягти гранично високого значення ефективності – 50%, чого не могла зробити жодна передова компанія. Щоб довести подібну продуктивність, Solar Window жоден рік працював над цим проектом. Зараз у них немає конкурентів, особливо якщо говорити про стандартні кремнієві батареї з ККД не вище 22%. Також варто відзначити ще одну особливість модулів гелієвих. Завдяки використанню плівки вони можуть застосовуватися в будь-якому зручному місці з прозорою поверхнею і отримувати енергію навіть при штучному освітленні або в тіні. Це особливий прорив у світі сонячних електростанцій.

Як ви зрозуміли, нові розробки не коштуватимуть дешево. І багато хто цікавиться питанням, який тоді сенс в економії на оплаті електроенергії, якщо доведеться викласти за таку новацію цілий стан? Відповідь дуже проста. Так як ефективність гелієвих модулів у 2, а то й у 3 рази вища за традиційні, то й термін окупності у них буде меншим. Завдяки особливим якостям такі сонячні панелі зможуть виправдати свою вартість вже за 2-3 роки.